Analityka Obrazu

Analityka obrazu to nowoczesna technologia, która wspomaga i automatyzuje procesy monitorowania wideo, zapewniając wysoki poziom ochrony terenu i obiektów. System polega na inteligentnym i natychmiastowym wykrywaniu zagrożeń i przesyłaniu o nich informacji do centrum monitoringu. Rozwiązanie to pozwala zebrać materiał z kamer CCTV i przetwarzać obraz w czasie rzeczywistym w poszukiwaniu potencjalnego zagrożenia. Wcześniej zaprogramowane ciągi logiczne zdarzeń pełnią funkcje prewencyjne, czyli  alarmują jeszcze przed wystąpieniem faktycznego zdarzenia. Świetna czułość analityki obrazu pozwala uniknąć fałszywych alarmów spowodowanych m.in. przez owady czy światła samochodów.

Zobacz co potrafi Sztuczna Inteligencja w analityce obrazu

monitoring dla firm
Odtwórz wideo
monitoring dla firm
Odtwórz wideo
monitoring parkingu
Odtwórz wideo
monitoring w firmie
Odtwórz wideo
monitoring dla firm
Odtwórz wideo

Termowizja

Termowizja to technologia, która wykorzystuje do obserwacji promieniowanie cieplne, dzięki czemu wykrywa różnice temperatur i zmienia je w obraz. Termowizja nie potrzebuje światła, by wygenerować obraz i przekazać go do centrum monitoringu. Kamery termowizyjne wytwarzają obraz pomimo całkowitej ciemności, dymu, kurzu czy trudnych warunków atmosferycznych. System termowizji sprawdzi się wszędzie tam, gdzie konieczna jest ciągła obserwacja, a panujące warunki uniemożliwiają dokładne dostrzeżenie zagrożeń gołym okiem.

Wideo weryfikacja

Wideo weryfikacja alarmów to usługa, która pomoże uniknąć niepotrzebnych kosztów interwencji. W sytuacji, gdy na chronionym obiekcie lub terenie włączy się alarm, obrazy z kamer zostaną przesłane do centrum monitoringu w celu weryfikacji zagrożenia. Wykwalifikowany operator natychmiast sprawdzi i zweryfikuje czy czujniki lub kamery zarejestrowały faktyczne, niepożądane zdarzenie czy może alarm okazał się fałszywy. W razie konieczności operator wezwie na miejsce odpowiednie służby, jednostkę interwencyjną lub podejmie ustalone wcześniej z Klientem działania. Zarejestrowany przez kamery obraz zostaje nagrany i może być wykorzystany przez odpowiednie służby w przypadku popełnienia przestępstwa.

Wirtualny patrol

Wirtualny patrol jest nowoczesną i bardziej efektywną alternatywą tradycyjnej, fizycznej formy patrolu na chronionych obiektach i terenach. Operator w centrum monitoringu o określonych wcześniej porach przegląda i weryfikuje obrazy z kamer w celu kontroli stanu bezpieczeństwa i ewentualnej reakcji w momencie wystąpienia niepożądanego zdarzenia. Inteligentna analityka obrazu pomaga operatorowi wychwycić obecność niepożądanych osób lub zdarzeń. Usługa wirtualnego patrolu pomaga zoptymalizować koszty ochrony obiektów i mienia oraz pozwala na ustalenie dowolnej częstotliwości pracy patrolu.

Ochrona przeciwpożarowa

W ramach ochrony przeciwpożarowej oferujemy system czujek dymu i temperatury, które wykrywają zagrożenie pożarem w ciągu kilku sekund. Wysokiej jakości detektory pozwalają na szybkie wykrycie powstającego pożaru, a system sygnalizacji alarmu pożarowego natychmiast wysyła informacje do Straży Pożarnej lub wykonuje inne, zaprogramowane działania zmierzające do zmniejszenia skutków pożaru. W ten sposób można zadbać o bezpieczeństwo ludzi w obiektach, zapobiec nieszczęściu i ograniczyć wyrządzone przez pożar szkody.

Zaufaj specjalistom dbającym o Twoje bezpieczeństwo każdego dnia.

Skontaktuj się z nami, dobierzemy zakres działań do Twoich potrzeb.